Прекрасний відпочинок в Ерзурумі круглий рік

Прекрасний відпочинок в Ерзурумі круглий рік

Серед курортів Туреччини найбільше приваблюють гірськолижні схили, куди вирушає велика кількість туристів з Європи кожного року. Такі тури до Туреччини істотно відрізняються від інших доступними цінами та високим рівнем сервісу, що надається.

Історія міста бере початок з 4-го тисячоліття до н. е. За період свого існування багато разів завойовувався, переживав занепади та розквіти, часто перейменовувався та звучав як – Калікала, Карін Арзен, Феодосиополь.

У 1515 році у Персії поселення відвоював великий султан Сулейман Прекрасний. Місто є столицею Східною Анатолії, та активно розвивається й сьогодні. Воно розташоване на висоті 1722 метри над рівнем моря й очолює список найхолодніших міст країни. Тому для катання на лижах погода дарує цілих 5 місяців на рік.

Пам’ятки історичної цінності

Дивним є те, що Ерзурум цікавий не лише зі спортивно-розважальної точки зору. Насичена історія зробила цей край виключно бажаним для активних туристів, що люблять екскурсії та прагнуть пізнавати нове.  Мандрівникам у період весни та літа слід вирушати у наступні місця:

  1. Мечеть Ібрагим Паша, що зведена у 1748 році. Серед десятків інших поблизу, вона найбільша та відрізняється особливим облицюванням з чорного базальту. Природний матеріал є гірською породою вулканічного походження. Через такий контраст кольорів мечеть має незвичайний готичний вигляд, а всередині інтер’єр виконаний в досить яскравих фарбах.
  2. Міст Чобандеде, котрий сполучає два береги річки Арас. Він був побудований у далекому 1297 році. Його протяжність складає 220 метрів, а опорами виступають 6 арок і 7 прольотів. Мальовничою місцевість стає наприкінці весни під час танення снігів. Річка перетворюється на бурхливу, неначе море, й туристи можуть робити прекрасні пам’ятні фотографії. Раніше міст використовувався для транспортного руху та вантажоперевезень, а тепер закритий.
  3. Фортеця Ерзурум була зведена в далекому 1555 році по розпорядженню Сулеймана Великого. Територія прекрасно збереглася до наших днів – за кріпосними стінами видніються залишки житлових приміщень, лазні, мечеть. Також цікаві для європейських туристів тут будуть Медресе Якутіє, фортеця Пасинлер, караван-сарай Ташхан, три мавзолеї Уч-Кюмбетлер, фортеця Хинис, університет імені Ататюрка.

На окрему увагу заслуговує Водолікарня Пасинлер, яка є старовинною пам’яткою. У період з XVI століття споруди були реконструйовані. Зараз мають сучасний вигляд і зустрічають відвідувачів. Недалеко від джерел є два схожих між собою відділення – Великий та Малий Чермік. Тут температура води завжди однакова – 41℃. Унікальність тутешнього джерела у тому, що вода підходить не лише для прийняття оздоровчих ванн, але й для пиття.

Тут проводиться профілактика та лікування захворювань щитовидної залози, шлунково-кишкового тракту, анемії, ревматизму. Відвідини давньої купальні XIV століття, наповненої водою сірчано-водневого та йодованого складу, будуть справжньою родзинкою відпустки. 

Природна краса

Гірська місцевість відрізняється прекрасною природою, тому туристи зможуть вдосталь насолодитися цим видовищем, обравши будь-який тур на власний розсуд. Ерзурум же пропонує іноземцям помилуватися такими красотами:

  1. Гора Арарат. Піднесеність розташована від курортного містечка за 300 кілометрів, проте в ясний день її прекрасно можна розгледіти. 
  2. Тортум – район курорту, який відрізняється від інших густими насадженнями, які приховують в собі стародавні споруди з унікальною архітектурою.
  3. Озера та водоспади Тортум Гелю ідеальні для відвідин в період танення снігів – в кінці весни та в період повноводдя на початку зими.

Для прогулянок та екскурсійних програм Ерзурум краще всього підходить у період з березня по кінець вересня. Тут створюються особливі кліматичні умови – опадів менше, ніж зазвичай, а вітер не настільки сильний та поривчастий.

Гірськолижний курорт

Головна цінність та чудовий варіант культурного проведення часу в Ерзурумі – це схили для катання. Курорт може приймати до 10 000 гостей, адже тут розвинена інфраструктура, маса розкішних готелів і ресторанів, котрі здатні забезпечити обслуговування найвищого рівня.

Найважливіше тут те, що мандрівникам надається популярний All inclusive. В історії зафіксований факт, що перший дерев’яний трамплін був встановлений тут понад 100 років тому! По мірі розвитку гірськолижного курорту сталися стрімкі зміни в кращу сторону, і тепер туристів зустрічає ультрамодний дизайн споруд і маса можливостей.

Для відпочивальників тут працюють 4 безкоштовні кріслові підйомники, а багато 5-зіркових готелів навіть мають у своєму розпорядженні приватні траси. Рівні складності дозволяють тут безпечно і цікаво кататися як новачкам, так і професіоналам своєї справи.

Серед найпопулярніших готелів серед туристів можна назвати ті, що відмічені великою кількістю позитивних відгуків:

  • Palan Hotel Erzurum 5;
  • Palan Hotel 4;
  • Polar Erzurum Resort Hotel 5.

Як і у всій Туреччині, гостей тут обслуговує багатомовний персонал, є безкоштовний Інтернет, парковкування для легкового транспорту. При готелях працюють бюро організації екскурсій, пункти обміну валют, організації з оренди гірськолижного устаткування та багато іншого з того, що необхідно для комфортного відпочинку.

Коштують тури до Ерзурума недешево, проте абонементи можуть вартувати значно нижче за звичайну ціну для туристичних груп, родинних пар з дітьми та в деяких інших обставинах. Також на остаточну вартість впливає комплекс послуг, що входять у тур, зоряний ранг готелю та обраний сезон.