Неперевершений Улудаг

Неперевершений Улудаг

Улудаг – це дуже популярний курорт, особливо серед тих, хто полюбляє тури до Туреччини з метою гірськолижного спорту. Мальовничі пейзажі навколишнього лісу вражають також усіх прихильників екзотичного відпочинку. Містечко розташоване на півдні Мармурового моря, неподалік Бурси та Стамбула.   

Курорт знаходиться на території національного природного парку, де є багато джерел із чистою водою. До Бурси звідси їхати усього 40 хвилин. За одну годину можна дістатися аеропорту.  

Місце має багато зручностей для туристів та відвідувачів. Кожний готель має приватні підйомники. Користування ними для проживаючих є безкоштовним. Відпочиваючі мають доступ не тільки до свого підйомника, але й до оснащення, що належить іншому готелю. В цьому випадку треба заплатити за користування нижніми зупинками.  

Сніг необхідної для гірських лижників товщини, яка становить приблизно три метри, випадає у регіоні у грудні-березні. Доріжки для їзди розташовані на висоті приблизно 1,5-2,5 км. Вони дуже зручні у користуванні. Здебільшого прокладені крізь величні ліси. Для зайняття лижними видами спорту в Улудазі найбільш підходить зимовий період та перший місяць весни.   

Сучасний Улудаг раніше мав назву Малий Олімп Мізійський. За стародавніми легендами, тут боги спостерігали за Троянськими битвами. “Улудаг” у перекладі означає “Велика гора”. Це насправді гора. Її висота найбільша у західній частині Анатолії. В Середньовіччі ця місцина отримала нову назву Кешиш-даг (гора монахів). В ті часи вони нерідко оселялися там та вели усамітнений спосіб життя.   

Поряд з найвищою точкою Улудага можна знайти покинуту вольфрамову шахту. Побудована разом із переробним підприємством у шістдесяті роки минулого століття, вона незабаром була ліквідована у зв’язку зі збитковістю виробництва.   

Як дістатися Улудага? 

Улудаг має хорошу транспортну розв’язку. Потрапити на курорт можна декількома способами:

  • дістатися літаком зі Стамбула – найзручніший спосіб; 
  • доїхати автобусним транспортом до Бурси, що займе не більш чотирьох годин; 
  • скористатись прямими автобусними рейсами до Улудага.

Також в тому напрямку ходить фунікулер. Спочатку він  підіймається до станції Кадий айла, що знаходиться на висоті 1 км. Наступна станція – Сариалан, розташована ще вище – на 1634 м над рівнем моря. Звідси турист зможе дістатися до будь-якого готелю Улудага за допомогою постійно курсуючих автобусів. Необхідно знати, що на канатній дорозі не можна перевозити спорядження для лижного спорту. 

Другий відрізок канатки, що сполучає Сариалан з розташованим ще вище Чобанкайя, працює тільки влітку.             

Особливості лижних трас

Курортна зона Улудага дуже зручна для відпочиваючих. Щоб шанувальникам спорту було простіше діставатися доріжок для катання, створена канатна дорога, де працюють п’ять кресельних та сім бугельних пристроїв для підйому. Загальна довжина трас складає майже 20 кілометрів, серед яких сині, зелені, червоні та чорні відрізки.     

Цей популярний гірськолижний курорт підходить для відпочинку всією сім’єю. Також він підходить лижникам-початківцям, які віддають перевагу безпечним та спокійним трасам. Більш зручний та цікавий спуск тут зможуть найти спортсмени з різним рівнем підготовки.      

Дітям доступні найбільш широкі та доглянуті доріжки з просторими викатами. Професіонали лижного спорту підбирають для себе довгі та круті траси за межами лісу.  Також в Улудазі доступні й інші види спортивних змагань, наприклад, біатлон та слалом.  

Коротко про готелі курорту

Гірськолижний Улудаг складається з двох територій. На першій, фінансування якої вже було завершене, побудовано більш десятка готелів. Друга територія є центром туризму. На ній розташовано одинадцять готелів, у яких може розміститися більш трьох тисяч відпочиваючих. Також в Улудазі є невелика кількість державних готелів та закладів. що знаходяться у приватній власності. Загалом є 27 споруд, де може розміститися близько 3-х тисяч людей. 

Курорт має розвинену інфраструктуру з достатньою кількістю розважальних центрів та магазинів. Працює медичний пункт. Туристам пропонують прокат спортивного інвентарю та послуги досвідчених інструкторів.      

На що варто подивитися в Улудазі

До пам’яток природи регіону слід віднести в першу чергу національний парк, що має таку ж назву, як і сам курорт. Тут мешкають рідкісні види хижих птахів: ягнятник, змієїд, яструб великий, малий підорлик, сапсан та інші. Також у парку є цінні види метеликів, ростуть мишкові гіацинти, крокуси та примули. 

Дуже багата фауна у великому ялинковому лісі, що займає значну частину парка. Дістатися природного резервату можна за допомогою канатної дороги або автотранспортом. Він розташований усього в 12 кілометрах від населеної частини курорту.           

Відпочивальники Улудага можуть відправитися у захоплюючу подорож до Бурси –  стародавнього міста з багатьма цікавими пам’ятками. Це місто є найбільшим в Турції після Ізміра, Анкари та Стамбула.  

Бурса – найближча точка до Улудагу, колись була столицею Османської держави. Вона зберегла свою могутність та велич до теперішнього часу. Ось перелік її пам’яток та цікавих місць:

  1. Стародавня мечеть Йешиль, яка була побудована на початку п’ятнадцятого століття. Це тільки частина великої релігійної пам’ятки, яка складається з мавзолею, мінарета та медресе. Привертає увагу білий мармуровий фасад споруди. Неперевершений внутрішній дизайн мечеті прославив її на усе місто. Він включає різнобарвні декоративні елементи, серед яких зелений, голубий, синій, лазурний та бірюзовий кольори. 
  2. Банні комплекси у частині Чекердеш, де професійний персонал також пропонує відвідувачам корисний для здоров’я масаж. Баня Рюстем-паша – це просторі зали, фонтани та басейни.  
  3. Музей Бурси, який відкрився ще на початку минулого століття. Декілька кімнат цілком присвячені стародавнім предметам, походження яких датується періодом з третього сторіччя до н. е. по 15 ст. н.е. Вони були виявлені під час археологічних робіт у місцях, де колись знаходилися стародавні Мізія та Віфініія. На території біля можна побачити деякі скульптурні композиції, саркофаги та стели.  

Бурса славиться своїми багаточисельними розважальними комплексами. Безліч різноманітних дискоклубів, ресторанів, барів та кафе працюють тут цілодобово. У цих закладах виступають місцеві зірки та знаменитості з європейських країн. Багато зроблено у місті також і для дітей. Їм доступна велика кількість приємних розваг та цікавих програм. 

Відпочиваючим в Улудазі також пропонується відвідати гарячі термальні джерела Ялова Термаль, де вода має температуру +60 градусів. Вона має лікувальну дію, оскільки до її складу входять фториди, сульфат кальцію та хлористий натрій.