Захопливий відпочинок у Сіде

Захопливий відпочинок у Сіде

Сіде – курортне містечко, яке розташоване між Анталією й Аланією, підходить для сімейного й активного відпочинку. В залежності від побажань, можна обрати той район, який найбільше відповідає меті мандрівки. Тури до Туреччини – гарний вибір для тих, хто полюбляє відпочивати за доступними цінами.

Як обрати район для комфортного проживання?

Сіде – невелике місто, яке розділяється на кілька районів:

  • Східний;
  • Західний;
  • Центральний;
  • Півострів;
  • Манавгат.

Кожен з них спеціалізується на певному виді відпочинку. Шанувальникам активного способу проведення відпустки рекомендовано обирати Центральний район, адже звідси простіше за все добратись у будь-яку точку курорту, достатня кількість нічних клубів, насичена екскурсійна програма. Західний Сіде відрізняється чистими (в сезон – багатолюдними) пляжами. Звідси дуже зручно вирушити до центру міста, а місцеві пам’ятки розташовані на близькій відстані. 

Любителям тихого та спокійного відпочинку варто звернути увагу на Східну частину. Їй віддають перевагу ті туристи, які хотіли би взяти паузу в активному русі й просто насолоджуватись відпочинком. Виїхати з цього району важче, проте навіть в розпал сезону тут не надто багатолюдно. 

Щодо Півострова, то тут невелика кількість готелів, турецький базар, декілька невеликих пляжів. Очевидна перевага цього району – руїни Храму Аполлона й Античного театру. Вони створюють цікаву атмосферу зі східним присмаком.

Манавгат – це район, в якому рідко можна зустріти туристів, підходить для охочих оселитися в Сіде на довгий час. Готелів дуже мало, а місць, які варто відвідати, всього три – водоспад, ріка та оглядовий майданчик.

Курортне містечко на загальному фоні виділяється тим, що кожен відпочивальник може знайти ідеальне місце для максимально приємного відпочинку.

Історичні пам’ятки курортного міста

Містечко починає існування з VII століття до н. е.. Сіде в перекладі з анатолійського діалекту означає «гранат». Таку назву надали грецькій колонії в честь богині стародавнього пантеону Артеміди, оскільки одним із його символів вважався саме цей фрукт. Під час набігів арабських переселенців місто спалили дотла, а жителі перебрались до Анталії.

Чимало пам’яток курорту свідчать про насичену історію. Популярністю у туристів користуються п’ять основних:

  • Античний театр (Amphitheatre Side);
  • храм Аполлона (Apollo Temple);
  • Базар (Side Market);
  • Стародавнє місто (Antik Kenti Side);
  • водоспад і річка Манавгат.

Більша частина споруд зруйнована, але цей факт ніяк не впливає на атмосферу величності. 

Античний театр, збудований у II столітті н. е., використовувався для проведення гладіаторських боїв з тваринами. Глядацькі трибуни вміщували приблизно 20 тисяч людей. Театр складався з кількох відділів: каве (трибуни), галереї (зовнішня і внутрішня), оркестр (тут проводили двобої). Завдяки галерейному проходу було можливо швидко звільнити або ж заповнити театр. 

Безпека глядачів була на першому місці – в підвальних приміщеннях оркестру розміщені агори (проходи), які забезпечували можливість швидкого схову у разі нападу. 

Два тисячоліття не пройшли дарма – спускаючись по сходах до самого низу варто бути уважним, оскільки вони частково зруйновані. Під час володарювання Візантійської імперії побудували невелику базиліку – церкву просто неба. Вхід на територію пам’ятки платний, але емоції після відвідування залишаться з вами надовго.

Храм Аполлона будували протягом десятиліття, проте зруйнувався він за декілька годин сильного землетрусу. Історія пам’ятки починається з II століття. Ходять легенди, що храм був подарунком Марка Антонія Клеопатрі. Проте, на превеликий жаль, до нашого часу збереглося замало – п’ять колон, залишки фундаменту і мальовничі руїни. Храм Аполлона – візитівка Сіде, яку часто зображують на сувенірній продукції.

Річка Манавгат розділяє місто на дві частини, а разом з водоспадом утворює унікальну пам’ятку природного походження. Манавгатцький водоспад полюбляють відвідувати не лише іноземні туристи, а й місцеві жителі. Турки вміють створювати неповторну атмосферу для приймання їжі, тому поблизу таких прекрасних краєвидів завжди можна віднайти необхідний кафетерій або рибний ресторан. Побувати поблизу настільки чистої ріки й не скуштувати свіжо виловлену форель нереально – спробуйте, і ви не пожалкуєте. 

Стародавнє місто Сіде почали розкопувати лише у 1943 році. Період занепаду цієї частини припав на час активних нападів арабів. Вони й були причиною зупинення торгівлі. Руїни просто неба стали музеєм у 1977 р. Потрапити до стародавнього міста просто – необхідно увійти через ворота, які були створені за часів еллінів. Рухаючись вздовж старої вулиці, допитливий турист знайде музей. Тут розміщені мармурові саркофаги, фрески, стели та фрагменти настінних фризів.

Відпочинок з дітьми

Велика помилка необізнаних туристів вважати, що курортне містечко не пристосоване до відпустки з маленькими мандрівниками. Чисті комфортні пляжі роблять відпочинок з дітьми безпечним і приємним. Готелі мають спеціальне дитяче меню, аніматорів і кімнати для забав, а поблизу великих завжди можна віднайти гірки, міні-аквапарки або неглибокі дитячі басейни. 

Попри те, що містечко невелике, розваг вистачає для всіх. Прогулянка на катамарані по озеру серед величних скель заворожує навіть непосидючих туристів, а для їх батьків також представляє цікавий досвід. 

Анталія й Аланія – міста, які розташовані поблизу Сіде. Там можна відвідати аква-, зоо- і лунапарки, океанаріум. Найближчий парк водних розваг розташований на відстані 30 кілометрів неподалік Аланії. Аквапарк розміщений прямо на узбережжі Середземного моря. З кожної гірки відкривається шикарний вид на місто та водний простір. 

Waterplanet складається з 16 дорослих і 8 дитячих атракціонів та гірок. По праву вважається одним із найбільших розважальних закладів місцевості. Під час екскурсій до історичних пам’яток, дітям старшого віку вручають карту. Завдяки їй необхідно віднайти потрібну будівлю, колону або місце. 

Відпочинок у курортному Сіде не розчарує навіть прискіпливого туриста.