Респектабельний відпочинок у Мармарисі

Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!

Респектабельний відпочинок у Мармарисі

Відпочинок в Туреччині здатен оповити мандрівників казковою атмосферою, колоритом Сходу. Тури до Туреччини пропонують масу напрямів, але, щоб отримати повноцінний заряд бадьорості, побачити безліч цікавого, слід віддати перевагу курорту Мармарис.

Головна його родзинка полягає в тому, що тут змішуються сині води Середземного моря з бірюзовими Егейського. Завдяки цьому тут сформувалася особлива природа та унікальні кліматичні умови, ростуть рідкісні види рослин, мешкають унікальні тварини та птахи.

Пляжний відпочинок

Курортний сезон в Мармарисі розпочинається в кінці травня, коли температура повітря досягає 30℃ – 34℃, і настає повноцінне літо. Вологість повітря тримається відносно низька, всього 35% – 40% відсотків. Ласкаве сонце дає можливість отримати повноцінну бронзову засмагу.

Спочатку слід вирушати на знаменитий пляж Ічмелер. Тут сині води моря прекрасно контрастують з пишною зеленню поблизу пляжу. Покриття узбережжя комбіноване – є піщані та галькові ділянки, але довкола дуже чисто, гострих каменів і валунів немає. Вартість перебування на пляжі складає $5. Туристи можуть користуватися парасольками від сонця, шезлонгами, кабінками для переодягання та душем, туалетом і барами.

Центральний пляж Мармарису простягається більше, ніж на 1 кілометр, і знаходиться в самому серці курорту. Покритий берег сумішшю з піску та гальки, що робить його дуже комфортним та корисним масажем для стоп. Море досить чисте, проте подекуди зустрічаються різкі перепади глибини на дні. Улаштовані засобами комфорту ділянки пляжу лише поблизу ресторанів і кафе, а також готельних зон. Остання частина зберегла свою природну красу.

Амос – це мальовничий пляж з дуже гарною природою. Берег здається практично чорним через дрібну гальку, яка вистилає все узбережжя. Шматок пляжу складає всього 200 метрів, зате славиться прозорою водою, крізь товщу якої можна побачити дрібних риб та інших морських мешканців. Амосу привласнений почесний Блакитний прапор ЮНЕСКО за чистоту та екологічність. Зовсім неподалік працює приватний зоопарк, який може відвідати кожен турист за символічні гроші.

Довжина пляжу Турунч складає 1,7 кілометра. Тут завжди мало купальників, а також немає зручностей для перебування туристів. Саме тому у всьому місті найприємніші для занурення з аквалангом і маскою з трубкою місця знаходяться саме на Турунче. Добратися сюди найзручніше на морському або сухопутному таксі, або ж мешканцям найближчих готелів.

Природні пам’ятки

Природа курорту Мармарис відрізняється від інших турецьких курортів незвичайною привабливістю, яка здатна здивувати мандрівників. Перш за все слід вирушати на екскурсії:

 1. Черепаший пляж в Дал’яні. Сюди дикі черепахи припливають, щоб відкласти яйця. Це місце розташоване на піщаній косі під назвою Ізтуза. Заповідник поблизу ще відомий скельними похованнями на висоті від землі більше ніж 20 метрів, а також термальними джерелами. У купальнях туристи можуть прийняти грязьові ванни, таким чином, оздоровитися та омолодитися, а ще весело сфотографуватися на пам’ять. 
 2. Коса Киз-куму. У перекладі назва означає «дівочий пісок», і з цим місцем пов’язані деякі цікаві й одночасно сумні легенди. Природна будова складається з піску, намитого течією. Глибина на гребені коси доходить до коліна, а ось всього у 20 сантиметрах у сторону може заглиблюватися до кількох метрів.
 3. Зелені Гаї. У Мармарисі є прекрасні дикі або насаджені людиною гаї евкаліптів, хвойних дерев. Деінде зустрічаються сади помаранчів.

Сюди приходять туристи, щоб помилуватися прекрасними природними видами, подихати чистісіньким, просоченим смолами та свіжістю повітрям, приємним легеням.  Найголовнішим надбанням курорту є кордон змішання Егейського та Середземного морів. Побачити це неозброєним поглядом авжеж не вийде, проте природні особливості будуть помітні кожному.

Стародавні історичні пам’ятки

У Мармарисі багато історичних пам’яток, які будуть цікаві іноземцям. Щоб краще ознайомитися з історією країни та взнати щось нове для себе, слід починати екскурсії з найцікавішого:

 1. Фортеця Мармариса побудована в 1522 році по розпорядженню Сулеймана Прекрасного. Протягом Другої Світової війни будова була зруйнована, а у 1990 році відбудована знову та улаштована під музей.
 2. Древній Кнідос був процвітаючим містом епохи, що пішла. Тут вироблялося відоме на весь світ вино та найкращі оливки. Серед руїн можна розглянути житлові споруди, лазні, храми, декілька амфітеатрів. Загальна довжина руїн міста розтягнулася на більш, ніж 4 кілометри. Неподалік знаходиться Археологічний музей, де збережені всі найцінніші знахідки в ході розкопок.
 3. Караван-сарай Хафса-султан – це заїжджий двір часів імперії Османа. Побудований в 1545 році, але й сьогодні справно виконує свої основні функції. Тут здають в оренду номери, але турецька влада обіцяє перебудувати пам’ятку в музей.

Також активні туристи можуть відвідати не менш цікаві місця – острів Сидер, печера Німара, «вулицю барів».

Де краще всього зупинитися?

Мармарис зараховують до респектабельного відпочинку в Туреччині, саме тому асоціюють з дорожнечею. Проте тури до Мармарису різняться в ціновій політиці. На славу тут відпочинуть як турист з обмеженим бюджетом, так і багатий мандрівник.

Переважно цей курорт пропонує помешкання в розкішних готелях з 5 зірками, котрі обслуговують гостей за системою All inclusive і навіть Ultra. Багато з них займають почесну першу пляжну лінію, надаючи іноземцям не лише відпочинок підвищеного комфорту, але й багатомовний персонал, безкоштовний Інтернет по всій території, паркування та багато іншого. Кращі п’ятизіркові готелі шикарного курорту Мармарис:

 • D-resort Grand Azur;
 • Casa De Maris SPA & Resort Hotel;
 • Yunus Hotel;
 • Club Aida;
 • Pasa Beach Hotel.

Коштують тури в дані готелі недешево, проте це самий царський відпочинок, який лише можна уявити.

«Золотою серединою» можна назвати відпочинок в готелях з 4 зірками. Територія трохи менша, ніж пропонують п’ятизіркові готелі, проте інфраструктура досить розвинена. Серед гідних варіантів можна перерахувати:

 • Osmaris Boutique Hotel;
 • Candan Apart Hotel;
 • Dora Beach Hotel;
 • Comet Hotel & Resort.

Щоб заощадити, туристам слід обирати серед 3-зіркових готелів. Багато з них розташовані на другій та третій пляжних лініях, проте вони зручні для відвідин екскурсійних програм і тривалих прогулянок пішки або на велосипеді.

У Мармарисі небагато 3-зіркових готелів, але можна перерахувати ті, що відмічені максимальною кількістю позитивних відгуків від відвідувачів: Sunway Hotel, Oasis Hotel, Angels Inn, Marmaris Beach Hotel, Club Hotel Chicago.